Wtorek, 3 października 2023, 276 dzień roku. Imieniny Bogumiła, Gerarda, Józefy


Nasze projekty

Film promocyjnyPWP w edukacji Twój sukces


Nasza szkoła bierze udział w projekcie „PWP W edukacji Twój sukces” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX – Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Informacje o projekcie

 1. Projekt z komponentem ponadnarodowym „PWP w edukacji Twój sukces” jest realizowany przez Niepubliczną Placówkę Doskonalenia Nauczycieli ABAKUS partnerstwie z Centrum Pedagogicznym dla Polskiego Szkolnictwa Narodowościowego z Republiki Czeskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX – Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.
 2. Celem głównym projektu jest rozwój kompetencji kluczowych oraz umocnienie umiejętności zawodowych zgodnych z potrzebami rynku pracy u 50 uczniów i uczennic z naszej szkoły.
 3. Cele szczegółowe projektu to:
  • podniesienie umiejętności matematycznych;
  • udoskonalenie umiejętności w zakresie przedsiębiorczości i poruszania się po rynku pracy;
  • zwiększenie umiejętności zawodowych poprzez ukończenie certyfikowanych kursów;
  • udoskonalenie w zakresie rozwoju osobistego, w tym doskonalenie kompetencji uczenia się, przeciwdziałanie uzależnieniom i promowanie zdrowego trybu życia.
 4. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
 5. Projekt jest realizowany od 01.04.2013 do 31.04.2015 na terenie Zabrza(ZS nr 10 i ZS nr 17) oraz Rudy Śląskiej (ZSP nr 2, 6 i ZS nr 5).
 6. W ramach projektu będą realizowane zajęcia pozalekcyjne, wizyty studyjne u pracodawców oraz wycieczki edukacyjne do Centrum Kopernika w Warszawie.W ramach projektu przewidziane są następujące zajęcia:
 • Zajęcia z matematyki prowadzone metodami prof. Milana Heynego.
 • Zajęcia w zakresie doradztwa zawodowego i przedsiębiorczości i poruszania się po rynku pracy oraz zakładania własnej firmy;
 • Zajęcia komputerowe z grafiki oraz tworzenia stron www;
 • Warsztaty w zakresie rozwoju osobistego: kształcenie zdolności komunikacyjnych, umiejętności pracy w grupie, efektywne techniki uczenia się, promocja zdrowego stylu życia oraz radzenia sobie z agresją.
 • Zwiększenie umiejętności zawodowych poprzez ukończenie certyfikowanych kursów: prawa jazdy- 10 uczniów, kurs barmański , baristy i kelnerski, kurs rezydenta i pilota wycieczek, kurs obsługi kasy fiskalnej;.
Przykładowe zdjęcia z zajęć:Regulamin projektu PWP w edukacji Twój sukces  Regulamin projektu PWP w edukacji Twój sukces


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Zespół Szkół Nr 17 w Zabrzu
ul. Piłsudskiego 58
tel./fax 32-278-55-79
e-mail: sekretariat@zs17.zabrze.pl

Deklaracja-dostępności  Deklaracja-dostępnościNasi partnerzy